česky  |  deutsch  |  english
   hledat

Muzeum v karanténě

Muzeum města Ústí nad Labem je z důvodu protiepidemických opatření pro veřejnost uzavřeno. Zatím nikdo neví, kdy a jakým způsobem bude obnovena naše veřejná činnost. Ale ani v této situaci pracovníci ústeckého muzea nezahálí. Archeologové a přírodovědci jsou plně nasazeni v terénu, historici a knihovnice chystají nové výstavní projekty, ke kterým naše pedagožky připravují doprovodné programy. Samozřejmě, že neustále funguje ostraha a úklid, stejně tak jako ekonomické oddělení.
V tuto chvíli jsou naše výstavní aktivity přerušené, ale věřte, že se na přípravě nových výstav stále pracuje. Ve spolupráci s Collegiem Bohemicem se staví nová historická expozice, k zahájení budou připraveny výstavy o dějinách ústeckého knihovnictví nebo o ústeckém fotografovi Rudolfu Jenatschkovi, který obrazově zaznamenal Ústecko tak, jak vypadalo v první polovině 20.století. A veřejnost nepřijde ani o jedinečnou přírodovědnou výstavu o písku, kterou se budeme snažit maximálně prodloužit.
Pro všechny příznivce a zájemce o ústecké muzeum připravujeme nová čísla časopisů Příspěvky k ústecké vlastivědě a Ústecký sborník historický, v tisku je kniha Geologie Českého Švýcarska. Všechny novinky zveřejňujeme na webových stránkách a sociálních sítích. Přes muzejní web si můžete objednat i všechny publikace o historii a přírodě Ústecka a severozápadních Čech. I takto můžete podpořit naši práci a naše společné muzeum.

Václav Houfek
Ředitel Muzea města Ústí nad Labem
 
©2011 Muzeum města Ústí nad Labem | email: muzeumusti@muzeumusti.cz | tel.: +420 475 210 937 webmaster
TravelSoft CMS 3.0
město Ústí nad Labem zřizovatelem Muzea města Ústí nad Labem je
Statutární město Ústí nad Labem.