česky  |  deutsch  |  english
   hledat

Světový rekord! V muzeu opravdu mají 700 Střekovů!

Dětské sčítání hradů na výstavě 700x Střekov potvrdilo, že se podařilo ústeckým muzejníkům naplnit množství obsažené v samotném názvu expozice. I díky vydatné pomoci veřejnosti, která přispěla řadou zápůjček, mohli návštěvníci zhlédnout na jednom místě neuvěřitelných 700 vyobrazení ústecké dominanty v těch nejrozmanitějších formách. Což je bezesporu světový rekord hodný zápisu do Guinnessovy knihy.
„Spočítat je, nebyl jednoduchý úkol ani pro nás muzejníky, natož pro děti. Měli jsme tu několik chytáků, třeba hned tři Střekovy v jediném exponátu, kde se nesmělo opomenout započíst i razítko střekovské radnice s obrázkem hradu. Většina také přehlídla největší siluetu Střekova na výstavě, kterou představovala jedna z výstavních kulis,“ poznamenal kurátor výstavy Martin Krsek. Výsledky soutěžících měly velký rozptyl a to od 318 do 850, ale naprostá většina se pohybovala právě kolem číslovky 700, plus mínus 30 kusů. Z kontrolního přepočítání pak vzešlo konečné číslo - čistých 700. Účastníci získají od partnera muzea společnosti House of Lobkowicz volnou vstupenku na hrad na běžnou prohlídku nebo speciální dětské akce.
 
Úspěšná výstava, do které se zapojily desítky návštěvníků tím, že zapůjčily nebo darovaly své předměty s vyobrazením Střekova, bude naposledy ke zhlédnutí tuto neděli 8. března. V uvolněných prostorách začnou muzejníci stavět novou expozici k životnímu dílu slavného ústeckého fotografa Rudolfa Jenatschke, který dokumentoval město v první polovině 20. století. Otevírá se 7. května!
 

 
©2011 Muzeum města Ústí nad Labem | email: muzeumusti@muzeumusti.cz | tel.: +420 475 210 937 webmaster
TravelSoft CMS 3.0
město Ústí nad Labem zřizovatelem Muzea města Ústí nad Labem je
Statutární město Ústí nad Labem.