česky  |  deutsch  |  english
   hledat

Návštěva ze Sudetoněmeckého muzea v Ústí nad Labem

Tisková zpráva Muzea města Ústí nad Labem a Collegia Bohemica

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 navštívili ústecké muzeum zaměstnanci Sudetoněmeckého muzea, kteří připravují v bavorském Mnichově stálou expozici o dějinách sudetských Němců. Sešli se s ředitelem Muzea města Ústí nad Labem Václavem Houfkem a s Tomášem Okurkou, který je pověřen řízením Collegia Bohemica, jež připravuje expozici na totéž téma v Ústí nad Labem. Zástupci všech institucí se dohodli na prohloubení spolupráce, mj. v zápůjčkách sbírkových předmětů či na vzájemné propagaci.
Muzeum města Ústí nad Labem se Sudetoněmeckým muzeem již dříve spolupracovalo na výstavě Tenkrát na severozápadě, pro niž mnichovská instituce zapůjčila několik hodnotných exponátů, například úbor zajatce z internačního tábora v Ústí nad Labem po skončení druhé světové války. Zástupci Sudetoněmeckého muzea a Collegia Bohemica se shodli, že obě instituce budou i nadále usilovat o co nejužší spolupráci při přípravách svých expozic a dalších projektů.

Obr. : Vedoucímu muzejních sbírek Sudetoněmeckého muzea v Mnichově Klausu Mohrovi se podařilo díky spolupráci s ústeckými muzejníky získat během návštěvy v Ústí nad Labem pro budoucí mnichovskou expozici reprezentativního historického trpaslíka ze zaniklé  ústecké firmy Maresch.
 
©2011 Muzeum města Ústí nad Labem | email: muzeumusti@muzeumusti.cz | tel.: +420 475 210 937 webmaster
TravelSoft CMS 3.0
město Ústí nad Labem zřizovatelem Muzea města Ústí nad Labem je
Statutární město Ústí nad Labem.